Михайло ІвановичРектор університетудоктор економічних наук,
професор, академік Вищої школи,
член-кореспондент Академії наук України
Біографія
Народився у 1952 році. Закінчив у 1975 році Одеський інститут народного господарства (з 1993 року - університет В 1980 р. захистив кандидатську дисертацію. Працював в інституті асистентом, викладачем, доцентом кафедри. З 1988 по 1992 р. - проректор з міжнародних зв'язків і навчальної роботі з іноземними студентами. Всі ці роки Звєряков М.І. успішно поєднує навчально-виховну роботу з науковою. З 1992 по 1995 р. - докторант докторантури інституту. За час навчання в докторантурі й у період педагогічної діяльності він цілеспрямовано займається науково-дослідною роботою, підготував і опублікував 48 наукових і науково-методичних робіт. З 1994 по 1996р. - наукова праця від фонду А. Гумбольдта в університеті м. Кельна, ФРН. У 1996 році захистив докторську дисертацію. З 1997 по листопад 1998 працює начальником управління банку «Україна», а з листопада 1998 - перший заступник директора банку «Україна» по Одеській області З 2000 - ректор університету, у тому ж році привласнене вчене звання професора кафедри загальної економічної теорії. Звєряков М.І. - академік Академії наук вищої школи України, академік Академії економічної кібернетики України, голова комісії ради ректорів по розвитку вищої освіти Одеського регіону. Основні наукові напрямки пов'язані з питаннями: методології й теорії розвитку економічних систем в умовах ринкової трансформації; дослідження розвитку інституціональної структури в економіках перехідного типу. За роки наукової діяльності опубліковано понад 75 робіт.
Обов'язки:
- Керує діяльністю університету й несе персональну відповідальність за його розвиток, якість підготовки фахівців, проведення наукових досліджень, моральний стан і трудову дисципліну в колективі, проведення кадрової політики.
- Представляє університет у всіх державних органах, установах і громадських організаціях.
- Контролює виконання навчальних і науково-дослідних програм.
- Керує роботою Вченої Ради університету, науково-дослідної частини, приймальної комісії, відділу кадрів, відділу охорони праці, штабу цивільної оборони, канцелярії, юридичного відділу, дирекції студмістечка й інших структурних підрозділів загальноуніверситетського підпорядкування.
- Керує підготовкою фахівців, зарахуванням, відрахуванням і відновленням студентів, аспірантів, стажистів, докторантів.
- Приймає на роботу й звільняє з роботи співробітників.
- Здійснює контроль якості роботи викладачів, організації навчально-виховної й культурно-масової роботи, стану фізичного виховання й здоров'я, організовує побутове обслуговування студентів.
- Заохочує працівників університету й накладає стягнення на них.
- Контролює фінансово-господарську діяльність, матеріально-технічне забезпечення й збереження матеріальних цінностей, які перебувають на балансі університету.
- Здійснює керівництво закордонними зв'язками й всіма формами зовнішньоекономічної діяльності університету.
- Видає накази, які регламентують діяльність університету.
Тетяна Борисівнапроректор з науково-
педагогічної роботи
к.е.н., професор
Біографія
Народилася 1954 року. У 1976 р. закінчила Одеський політехнічний інститут. Після закінчення інституту працювала математиком-програмістом ОЦ НВО «Стройгидравлика». В ОНЕУ працює з 1982 року молодшим науковим співробітником, старшим викладачем, доцентом. У 1988 році захистила дисертацію. З 2002 до 2007 року ̶ декан факультету підвищення кваліфікації, з 2007 року ̶ проректор з науково-педагогічної роботи. Автор біля 50 наукових робіт, посібників, навчальних підручників. Основний науковий напрямок ̶ Інституційні перетворення, пов'язані з імпортом інвестицій, вплив ТНК на розвиток транзитивних економік.
Обов'язки:
- Науково-педагогічне керівництво розробки та корегування робочих навчальних планів, графіків навчального процесу, робочих програм дисциплін, контроль за їх виконанням та керівництво навчально-методичним відділом університету.
- Організація розподілу штатів професорсько-викладацького складу та навчально-допоміжного персоналу.
- Організація та контроль розрахунку й обліку навчальної роботи кафедр.
- Науково-педагогічне керівництво організації та методичного забезпечення самостійної роботи студентів, аналіз поточної успішності студентів, підсумків екзаменаційних сесій, розробку пропозицій, направлених на поліпшення організації навчального процесу та якості професійної підготовки.
- Науково-педагогічне керівництво плануванням та організацією навчального процесу з денної форми навчання, складання та контроль дотримання розкладу занять та іспитів, контроль за якістю проведення занять та підготовки студентів.
- Науково-педагогічне керівництво роботою опорних та базових кафедр.
- Організація профорієнтаційної роботи університету й роботи приймальної комісії.
- Наукове керівництво Центром підвищення якості навчання.
- Науково-педагогічне керівництво навчально-методичною роботою кафедр, факультетів, науково-методичної ради університету.
- Видавнича діяльність, організація бібліотечного обслуговування.
- Розробка та координація науково-методичного забезпечення самостійної роботи студентів.
- Планування, організація та контроль діяльності заочного й комерційного факультетів та підрозділів післядипломного навчання.
- Розробка та впровадження комплексу заходів щодо підвищення якості підготовки фахівців, тренінгових і дистанційних технологій навчання.
- Контроль за виконанням плану підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу університету.
- Планування та проведення підготовки до атестації, акредитації та ліцензування напрямів та спеціальностей.
- Розвиток інформаційних мереж і комп’ютеризація діяльності університету впровадження автоматизованої системи управління університету.
- Підготовка питань для обговорення на засіданнях ректорату й вченої ради університету.
Підрозділи
- Факультети очної форми навчання,
- Кафедри
- Центри:
- заочної та вечірньої форм навчання;
- бізнес освіти та підвищення кваліфікації;
- інформаційно-обчислювальний;
- підвищення якості освіти;
- сучасних освітніх технологій.
- Відділи:
- навчально-методичний;
- оперативної поліграфії;
- зв’язків з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню студентів;
- маркетингу та профорієнтаційної роботи.
- Навчально-методична лабораторія дистанційного навчання
- Бібліотека
Георгій Івановичпроректор з науково-
педагогічної, виховної роботи
і міжнародних зв'язків
к.е.н., доцент
Біографія
Народився в 1948 році в м. Одесі. В 1967 році закінчив Одеський верстатобудівний технікум, в 1971 році - планово-економічний факультет Одеського інституту народного господарства. Після служби в армії закінчив аспірантуру по кафедрі фінансів і захистив кандидатську дисертацію. З 1976 року асистент, доцент, заступник декана, завідувач кафедрою, а з 1989 року проректор з економіки й міжнародних зв'язків Одеського інституту інженерів морського флоту, нині Одеського національного морського університету. З 2001 року по листопад 2003 року проректор ОНМУ - директор Інституту перепідготовки й міжнародного співробітництва.
З 1993 року керівник Регіонального центру міжнародного інституту менеджменту «ЛИНК» (Росія) і Відкритого Британського Університету (Великобританія) у місті Одесі. З січня 2004 року - проректор Одеського державного економічного університету.
Нагороджений знаком «Відмінник вищої освіти України».
Обов'язки:
- Керівництво навчально-виховною роботою серед українських і іноземних громадян, що навчаються в університеті.
- Керівництво підбором кадрів професорсько-викладацького складу для навчання й виховання іноземних студентів, аспірантів, стажистів, докторантів.
- Організація роботи, керівництво відбором і підготовкою науково-педагогічних кадрів аспірантів, студентів для здійснення за кордоном заходів міжнародного співробітництва (конференцій, семінарів, виставок, навчання, стажування), у тому числі організація мовної й краєзнавчої підготовки кандидатів.
- Керівництво практикою, стажуванням українських студентів, аспірантів за кордоном.
- Організація й керівництво протокольними заходами щодо перебування в університеті іноземних делегацій, громадян.
- Організація роботи з Міністерством освіти й науки України, закордонними організаціями й навчальними закладами по залученню громадян на підготовку в університеті на контрактних умовах.
- Організація роботи з участі університету в міжнародних проектах, програмах співробітництва, у тому числі, підготовка проектів, переписка із закордонними партнерами, оформлення документів на виїзд за рубіж; по перебуванню іноземних партнерів в університеті т.п.
- Контроль за ефективністю навчально-виховною роботою й міжнародними зв'язками в університеті, розробка пропозицій по її поліпшенню
- Організація роботи з аналізу й експертизи навчальних, учбово-методичних матеріалів, планів закордонних навчальних закладів. Підготовка пропозицій з використання закордонного освітнього досвіду в навчально-виховному процесі університету.
- Організація проведення бізнес-освіти за програмами провідних закордонних навчальних закладів з використанням прогресивних навчальних технологій.
- Організація проведення курсів іноземних мов для українських студентів і російської й української мов для іноземних громадян; надання послуг з перекладу з іноземних мов на росіянин і українська мови, з російської та української мови - на іноземні мови.
Підрозділи
- Відділ міжнародних зв'язків
- Студентський клуб
- Редакція газети «Економіст»
Анатолій Івановичпроректор з наукової роботи
д.е.н., професор,
Біографія
Народився в 1954 році. Закінчив в 1975 році Одеський інститут народного господарства (з 1993 р.- університет). Після закінчення інституту працював науковим співробітником науково-дослідної лабораторії, асистентом, старшим викладачем, завідувачем кафедри аналізу господарської діяльності. В 1983 році захистив кандидатську дисертацію. З 1997 по 2000 роки - заступник директора з питань консалтингу Одеського регіонального центра сприяння бізнесу «ИНТМАР». З 2000 року - проректор з наукової роботи університету. Під час річного стажування в Чеській Республіці (1987-1988 рр). удосконалював свої знання в питаннях науково-практичного консалтингу. Брав активну участь у науковому обґрунтуванні й створенні організацій біржової ринкової інфраструктури: бірж нерухомості й банка «Порто-Франко». Основний науковий напрямок пов'язаний з удосконаленням економічного аналізу господарської діяльності й діагностики інвестиційної привабливості вітчизняних підприємств, їхнього акціонування й післяприватизаційного менеджменту.
Входить до складу Координаційної Ради обласної державної адміністрації з питань залучення інвестицій і підтримки підприємництва. Експерт проекту БИЗПРО з розвитку підприємництва в Україні. Автор науково-практичних робіт.
Обов'язки:
Проректор Ковальов А.І. здійснює:- Розробку основних напрямків наукової діяльності університету.
- Планування, координацію й контроль наукової діяльності кафедр, наукових підрозділів університету, незалежно від джерел фінансування.
- Впровадження результатів наукових досліджень у навчальний процес.
- Підтримку наукових шкіл і створення відповідних умов для їхнього розвитку.
- Проведення наукових і науково-практичних конференцій, засідань круглих столів, семінарів. Організація виставок і інших форм популяризації науково-дослідних робіт викладачів, аспірантів, студентів, кафедр, факультетів, галузевих лабораторій.
- Участь в організації й проведенні спеціалізованих наукових рад університету.
- Керівництво науково-дослідною частиною й тимчасовими творчими колективами.
- Організація підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації, керування роботою аспірантури й докторантури.
- Взаємодія університету з іншими вузами й науково-дослідними інститутами МОНМС України, установами НАН України й інших країн з питань спільної наукової діяльності. Контролює виконання договорів про творчу співдружність із організаціями й підприємствами, науковими установами України й закордонних країн. Здійснює організацію роботи з подачі документів на висування наукових праць на здобуття премій.
- Організацію й планування видання навчальних посібників, наукових праць, монографій, збірників і ін.
- Реалізацію результатів закордонних відряджень у науковій діяльності університету.
- Організацію й контроль науково-дослідної роботи студентів і студентського наукового суспільства. Проведення студентських наукових конференцій, олімпіад, конкурсів в університеті, надання сприяння участі студентів університету в конференціях інших вузів, всеукраїнських і міжнародних конкурсах.
- Контроль підготовки аспірантів і стажистів-дослідників, проведення атестації наукових співробітників.
- Підбір і розміщення кадрів у відділах і службах безпосереднього підпорядкування.
Підрозділи
- Докторантура й аспірантура
- Науково-дослідна частина
- Координаційно-дослідницький відділ
- Студентське бюро
- Рада молодих вчених