Кафедра фізичного виховання та безпеки життєдіяльності


ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ КАФЕДРИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Фізичним вихованням молоді, масовим спортом та спортом високих досягнень в Одеському національному економічному університеті опікується кафедра фізичного виховання та спорту яка була створена у 1944 році (сумісно з кафедрою військової підготовки).

Будівниками свого часу, творцями майбутнього, які пройшли складний шлях перетворень були засновники кафедри фізичного виховання М.А. Єсипівська (1944-1950 рр.), ст. викладач Є. А. Хренова та викладач Є. В. Максименко.

У лютому 1961 р. за наказом міністра ВССО СРСР військова підготовка була припинена, а кафедра фізичного виховання та спорту стає окремим підрозділом, яку очолювали фахівці своєї справи Барановський П.А.(1950-1973 рр.) та Гуляєв К.А. (1973-2001рр.), які володіли високою майстерністю в вихованні молодого покоління та якісною підготовкою спортсменів високого рівня.

Костянтин Артемович Гуляєв народився 28 травня 1929 року в робітничій родині. Навчався в гімназії. 1946 року вступає до Одеського будівельного технікуму. 1950-1954 роки – служба в лавах збройних сил радянського Союзу. Упродовж 1954-1958 років навчається заочно в Київському інституті фізичної культури, водночас працює інструктором зі спортивних ігор. 1957-1959 роки – викладач фізичного виховання Одеському будівельному технікумі. Від 1960 року працює в Одеському кредитно-економічному інституті викладачем, старшим викладачем кафедри фізичного виховання і спорту. 1973 року К.А.Гуляєва призначено на посаду завідувача кафедри фізичного виховання і спорту Одеського інституту народного господарства. Як завідувач кафедри Костянтин Артемович запроваджує ряд нових організаційних форм і методик: спартакіади першокурсників, між факультетські спартакіади, налагоджує спортивно-масову роботу у гуртожитках. За його ініціативи до спортивно- масової роботи активно залучається професорсько-викладацький склад університету.

К.А. Гуляєв отримував подяки не лише від керівництва ОІНГ, а й від президії Одеської міської ради, Спілки спортивних організацій. Був активним організатором оборонної масової роботи в ОІНГ. Виконуючи обов’язки завідувача кафедри, викладав на фінансово- економічному факультеті. З 1970 року був заступником голови Одеської федерації баскетболу .

Заданий темп роботи та виховання на посаді завідувача з 2001 року підтримав кандидат педагогічних наук Саламатов Павло Васильович. В молоді роки був призером юнацької першості СРСР, України та м. Одеси з плавання.

Після закінчення в 1973 році Одеського педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинского вступив до аспирантури Київського державного інституту фізичної культури. 27 лютого 1985 року за рішенням вченої Ради Київського державного інституту фізичної культури здобув вчений ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика фізичного виховання та спортивного тренування.

Тема кандидатської дисертаційної роботи «Дифференцированный подход к подготовке студенток ВУЗов к сдаче норм комплекса ГТО». Його методичні вказівки щодо підготовки студентів до виконання норм з фізичної підготовки запроваджені у навчальний процес з фізичного виховання провідних ВНЗ СРСР, в тому числі і Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова. Саламатов П.В. має більш ніж 80 методичних розробок та міжнародних наукових публікацій, як в Україні так і за кордоном (Канада, Їзраіль).

За час трудової діяльності обіймав низку посад, які є провідними у нашому університеті, а саме:

  1. Заступник декана обліково–економічного факультету зі спортивно-оздоровчої работи;
  2. Заступник директора спортивно-оздоровчого табору «Економіст» зі спортивно-масової роботи;
  3. Начальник рятувальної станції спортивно-оздоровчого табору «Економіст»;
  4. Директор спортивно-оздоровчого табору «Економіст»;
  5. Виконуючий обов’язкі завідувача кафедри фізичного виховання та спорту.

З 1995 по 1999 роки член судівської колегії федерації плавання України. Як тренер підготував чемпіона юнацької першості України зі спортивного плавання. Навчив плавати більш ніж 1000 дітей та студентів.

Саме за його завідування та при його безпосередній участі розбудовано спортивного-оздоровчий табір «Економіст».

Історична зарисовка. Колись тільки потягом Одеса – Ізмаїл можна було дістатися до наметового містечка, а зараз, спортивно – оздоровчого табору «Економіст».

С початку - був тільки пісок на якому вздовж залізниці на березі Чорного моря в два ряди студенти самотужки встановили намети. Було й таке, що море заливало залізничні колії. Після узаконення території почали розбудовувати наметове містечко. Брак питної води спонукав зробити скважину. Так перші примітивні умивальники змінили на крани коли проклали водопровід (всі приймали участь і дуже сперечалися, коли встановлювали розподільчий пульт). Між наметами були прокладені дошки, які відгукувались на кожен крок, що в день, що вночі. Перша споруда їдальні довго не протрималася. І з цих будівельних матеріалів, з дозволу ректора Огородника С. Я., була проложена стаціонарна дорога з бетонних плит замість дерев’яних дошок. Це була перша і єдина дорога в таборі. Навіть іноземці та самодіяльні колективи, які приїздили на гастролі до Одеси відпочивали в нашому таборі. Це були часи, коли люди не були стільки вибагливими до свого побуту і цінували все, що мали. Саме в той час і працював в спортивно–оздоровчого табору «Економіст» викладач кафедри Якушенков Володимир Петрович (1967 р.) Якушенков В.П. – легенда і гордість кафедри фізичного виховання та спорту. Він мав три поранення на полі бою в роки війни 1939 - 1945 років. З величезною самовідданістю до праці та на своєму ентузіазмі з допомогою студентів він збудував перший спортивний майданчик зі снарядами для занять зі спортивної гімнастики. Всі роботи в таборі виконувалися за участю кафедри фізичного виховання, включаючи будування рятувальної човникової станції. Тільки з роками наметове містечко перетворилося на дерев’яні будиночки, куди студенти приїздили не тільки відпочивати, но і складати сесію. Після семестру та закінчення аудиторних занять, всі без виключення студенти та викладачі приїздили до табору для складання сесії. Для складання екзаменів та заліків студенти дуже ретельно обирали будиночки. Чим більше щілини у будиночку, тим краще – шпаргалками легше користуватися.

Веселі були часи – відпочивали активно займаючись спортом. Змагання проводилися щоденно - від спортивних ігор, шахів, шашок, легкої атлетики до пірнання під водою на час затримання дихання. Море, було основною привадою спортивно-оздоровчого табору.

Історичний нарис. «СОТ Економіст» засновано в 1963 році на березі Чорного моря у селищі Кароліно-Бугаз.

Від початку роботи на кафедрі фізичного виховання та спорту Павло Васильович Саламатов кожного року працював в спортивно-оздоровчому таборі «Економіст» начальником човникової станції, та відповідав за рятувальну службу.

В ті роки Чорне море було значно ближче до табору і підходило до теперішніх спортивних майданчиків. Коли море відійшло далі створилися лагуни які дали можливість використовувати їх під час проведення навчальних занять та змагань з плавання.

Під час прибування студентів на воді в спортивно-оздоровчому таборі «Економіст» необхідно було створити умови, які б відповідали техніці безпеки. Тому, було вирішено для початку збудувати з дерева переносну човникову станцію (боцманську). Це зробив Скоков Миколай Григорович – викладач кафедри фізичного виховання та спорту, та на громадських засадах -голова спортивного клубу. За безпекою на воді відповідали викладачі кафедри, які протягом кожного літнього сезону працювали, змінюючи один одного. Друга частина викладачів кафедри відповідала за спортивно-масову роботу в СОТ зі студентами. До неї відносилася ранкова гімнастика та спортивні заходи.

Саламатов П.В. з початку роботи в таборі взяв на себе обов’язки з оформлення всіх дозвільних документів на плавзасоби та відповідальність за безпеку на воді. Траплялися випадки коли допомога приходила вчасно і це виправдовувало всі витрати сили та часу. Будучи начальником човникової станції Саламатов П.В. мав у підпорядкуванні двох рятувальників зі студентської молоді. Вони мали бути обов’язково плавцями з досвідом, які протягом світового дня чергували на морі з біноклем в човні.

Кожного сезону Павло Васильович залучав до навчання плавати біля 300 осіб. За весь термін роботи начальником рятувальної станції в спортивно-оздоровчому таборі «Економіст» Саламатов П.В. придбав за допомогою завідувача кафедри Гуляєва К.А.: 9 прогулянкових човнів «Кефаль», 6 прогулянкових човнів «Єрш», морський катер «Прогрес», які повністю були укомплектовані рятувальними засобами: 4 жилети та 1 рятувальне коло на один плавзасіб. В лагуні стояли 2 моторних човни «Южанка», а для розваги можна було взяти у тимчасове користування катамаран, водний велосипед, водні лижи, моно лижу, а також серфінг з парусом.

З 2003 по 2013 роки керівництво роботою кафедри здійснювала заслужений тренер України Н.І Кир’якулова.

Ніна Іванівна Кир’якулова народилася 1942 року на Волгоградщині (Росія) в сім’ї службовців. 1949-1959 роки – навчання в Полтавській середній школі. 1959 року вступила до Харківського державного педагогічного інституту ім. Г.С. Сковороди. Упродовж 1965-1968 років – викладач кафедри математики факультету фізичного виховання Одеського педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського . З 1978 року працює вчителем фізкультури в школі. Працює в ОІНГ – ОДЕУ з 1979 року.Її робота відзначається високим професіоналізмом. За її керівництва команда ОДЕУ стала чемпіоном і призером IV, V, VI Універсіад України . Вона сприяла підготовці 21–го майстра спорту. Протягом кількох років - голова суддівської колегії Одеської області з художньої гімнастики, відмінник освіти України, заслужений тренер України.

Історичний нарис. Своє Існування в університеті (тоді ще Інститут народного господарства) гімнастика зареєструвала в 1978 році, та вже в 1982 році збірна команда стала бронзовим призером першості ВНЗ міста. Поколінню гімнасток 1980-х років довелося закладати міцні підвалини успіхів збірних команд університету в подальших виступах. Нелегким, але послідовним та цілеспрямованим був шлях розвитку цього красивого спорту.

Тренером та гімнастками проводилась велика агітаційна робота до вступу в Інститут та завжди були у пошуках нового, що на сходинку вище досягнутого вчора. Такий підхід до тренування дав позитивні результати. Майстерність гімнасток зростала, завдяки участі в змаганнях різного рангу та пильному відношенню до збірної команди – ректора проф. Бородатого В.П., а з 1999 року під патронатом проф. Звєркова М.І. команда неодноразово ставала переможницею змагань. Університет набув досвіду і спортивної слави, як один з провідних ВНЗ України в розвитку художньої гімнастики.

Спортивну гідність університету захищали майстри спорту – Ліпкіна Н.. Нагорна Т.. Анастасіаді А., Малая С., Крижанівська Н., Прядко А., Сіваті Л., Усова Л., Ємченко Н.. Чуприкова Л., Горбенко В., Галинська Н., Вролкова В., Тукан С., Соколова С., Іваненко Т., Ткаченко Л., Лаврентєва О., Ракоч О. Мілендер В., Горюнова Н., Щвець І., Кулікова Ю., Войтко І., Линькова І., Мельник І., Хірцова А., Щербакова Н., Золоторьова Н., глухарєва М., Ховренко І., Кислова І., Болоховець К., Польова О., Шевчук І., Михальова К., Кабишева О., Мунтян Н., Дуплийчук А., Савчук С., Бойко А., Омелянчук О., Алфьорова І., срібний призер Чемпіонату світу і Європи майстер спорту міжнародного класу Бевзюк Т., майстри спорту - Чернуцька А., Паляничко К., Федотова С., Мальцева А.

Крім 54 майстрів спорту (з 1978 – 2012 рр.) в складі команди виступали 57 гімнасток в званні кандидата у майстри спорту, 38 гімнасток стали майстрами спорту в період навчання в університеті. За виконанням кількості майстрів спорту університет займає лідируюче положення серед ВНЗ міста.

Успішні виступи гімнасток вносять нову сторінку в історію нашого університету та студентського спорту і цим більше зміцнюють авторитет університету.

Збірна команда університету є 22-ти кратним чемпіоном Обласної спартакіади ВНЗ, 20-ти кратними чемпіонами Міжнародного студентського турніру, який почав своє існування в Румунії, потім проводився у Молдові та з 1994 року традиційно проводиться нашим університетом на високому, як цього потребують міжнародні вимоги, спортивному рівні.

Збірна команда університету є срібним призером Всеукраїнської Універсіади 1999 р., Чемпіоном Всеукраїнської Універсіади 2001 р., бронзовим призером Універсіади 2003 р., бронзовим призером Універсіади 2005 р., бронзовим призером Всеукраїнської універсіади 2007 р., срібним та бронзовим призером Всеукраїнської універсіади 2009 р., 10-х кратним Чемпіоном міжнародного турніру «Бессарабська осінь», Чемпіоном профспілок України 2009 р.

У команді постійно відбувалась зміна поколінь, а особистий внесок лідерів у перемоги ввійшов в історію розвитку в такій послідовності: 1982-1983 рр. – неодноразовий призер змагань різного рангу від першості ВНЗ до Чемпіонату СРСР – МС Анастасіаді А., срібний призер всесоюзних турнірів та першості України – МС Малая С., 1984-1986 рр. – бронзовий призер першості Міністерства освіти України, чемпіонату України – МС Прядко А., 1987-1988 рр. – чемпіонка спортивних клубів України, неодноразовий призер змагань різного рівня – МС Сіваті Л., 1986-1988 рр. – чемпіонка ЦР «Буревісник», неодноразовий призер Всесоюзних турнірів та чемпіонату СРСР, член збірної команди України – МС Глухарьова М., 1994-1995 рр. – неодноразовий призер обласних змагань, Чемпіонату України, спортивних клубів України, міжнародних турнірів – МС Горюнова Н., 1995 р. – Чемпіонка міжнародного турніру в Японії, неодноразова призерка СНД в окремих видах – МС Щербакова Н., 1996-2000 рр. – 5-ти кратна абсолютна чемпіонка першості ВНЗ та міжнародних студентських турнірів, срібний призер Універсіади - МС Польова О., 1999–2000 рр. – неодноразовий призер змагань різних рангів, срібний призер Універсіади – МС Шевчук І., 2001-2003 рр. Срібний призер Чемпіонату світу та Європи в групових вправах, член збірної команди України, чемпіонка Універсіади 2001 р., бронзовий призер Всеукраїнської Універсіади 2003-2005 рр., неодноразова Чемпіонка міжнародних змагань – МС Міжнародного Класу Бевзюк Т., бронзові призери Всеукраїнської Універсіади 2003р., 2005р., 2006–2007 майстри спорту Бойко А., Омелянчук О., Алфьорова І., Башмакова А., Чернуцька А.. Паляничко К., - чемпіонки міжнародного турніру «Бессарабська осінь», міжнародного студентського турніру, призери спортивних клубів України, чемпіонки профспілок України. В особистій першості цих змагань Чемпіонками та призерами стали МС Чернуцька А. та МС Паляничко К.

З початку 2010 року збірну команду університету представляли: МС Чернуцька Анастасія (ФЕФ), МС Паляничко Катерина (КЕФ),МС Федотова Світлана(ОЄФ), МС Мальцева Анастасія (ФЄФ), КМС Савченко Ірина (ФМЕ), КМС Шапа Аліна , МС Чернієвська Анастасія, МС Гелерман Анна, МС Оксаніч Аліна.

Збірна команда університету приймала участь у всіх Універсіадах і завжди була призером. В арсеналі нагород є Чемпіонське звання, срібні та бронзові медалі

Художня гімнастика міцно затвердилась в Спартакіаді університету. На змагання приходять вболівальники - однокурсники та всі хто має бажання спостерігати спортивну боротьбу майстрів художньої гімнастики.

За останні 30 років боротьба факультетів в першості ОНЕУ має такий розподіл призових місць:

1981–1984 рр.
  • 1 місце Обліково-економічний факультет
  • 2 місце Кредитно-економічний факультет
  • 3 місце Фінансово-економічний факультет
1985-1990 рр.
  • 1 місце Кредитно-економічний факультет
  • 2 місце Обліково-економічний факультет
  • 3 місце Факультет економіки управління виробництвом
1991–1995 рр.
  • 1 місце Факультет міжнародної економіки
  • 2 місце Кредитно-економічний факультет
  • 3 місце Факультет економіки управління виробництвом
1996-2001 рр.
  • 1 місце Кредитно-економічний факультет
  • 2 місце Факультет економіки управління виробництвом
  • 3 місце Факультет міжнародної економіки
2002-2003 рр.
  • 1 місце Кредитно-економічний факультет
  • 2 місце Факультет міжнародної економіки
  • 3 місце Фінансово-економічний факультет
2004–2005 рр.
  • 1 місце Кредитно-економічний факультет
  • 2 місце Факультет міжнародної економіки
  • 3 місце Фінансово економічний факультет
2005-2006 рр.
  • 1 місце Факультет міжнародної економіки
  • 2 місце Кредитно-економічний факультет
  • 3 місце Фінансово-економічний факультет
2006-2007 рр.
  • 1 місце Факультет міжнародної економіки
  • 2 місце Факультет економіки управління виробництвом
  • 3 місце Фінансово-економічний факультет
2007-2008 рр.
  • 1 місце Факультет міжнародної економіки
  • 2 місце Факультет економіки управління виробництвом
  • 3 місце Кредитно-економічний факультет
2008-2009 рр.
  • 1 місце Кредитно-економічний факультет
  • 2 місце Фінансово-економічний факультет
  • 3 місце Факультет міжнародної економіки
2009-2010 рр.
  • 1 місце Кредитно-економічний факультет
  • 2 місце Фінансово-економічний факультет
  • 3 місце Факультет міжнародної економіки
2010–2011 рр.
  • 1 місце Кредитно-економічний факультет
  • 2 місце Фінансово-економічний факультет

В спортивній боротьбі за високі результати гімнастки проявляли справжній загартований характер - невід’ємну і головну рису кожного спортсмена. Вони перемагали свою непомітність, буденність, а праця давала їм крила для успіху і добра, і тому вони заслуговують високого слова подяки. Збірна команда стала гордістю університету.

38 років беззмінної праці в ОНЕУ, сотні гімнастичних програм, тисячі годин проведених у спортивному залі, підготовка майстрів спорту високого класу, підготовка гала-концертів на студентські вечори – все це художня гімнастика в провідному ВНЗ України, очолювана відмінником освіти України, Заслуженим тренером України Кір’якуловою Ніною Іванівною.

З 2013 року до теперішнього часу кафедру фізичного виховання та спорту очолює доцент кафедри фізичного виховання та спорту, кандидат філософських наук Копа Вадим Михайлович. Тема його дисертаційної роботи - «Соціальна цінність модусу здоров’я» за спеціальністю 09.00.03 - социальна філософія та філософія історіі (Одесса – 2006). Він дав новий поштовх у наукових дослідженнях щодо основних чинників здоров’я студентської молоді. Була затверджена та виконується комплексна наукова тема кафедри «Валеометричні маркери функціонального віку студентської молоді». Державний реєстраційний номер (РК) 0115U000624 (2015-2017рр.). Наукові здобутки кафедри стали наукові статті, методичні розробки, навчальні посібники зареєстровані у наукометричних базах даних та мають свої відповідні індекси. Копа В. М. – приймав участь у першості України з плавання та триатлону. Дворазовий призер запливу на відкритій воді Одеса-Іллічівськ (1978-1979 рр.).

Професійними пріоритетами є: лікувальна фізична культура, валеологія, плавання, йога, психологія та філософія. У 1994-1995 рр. стажувався у Всеіндійському університеті фізичної культури і спорту HVMP (м. Амраваті, штат Махараштра) за курсом Diploma Yoga Education (DYEd).

За науковими пріоритетами віддає свій час щодо вивчення кількості та якості здоров’я студентської молоді, а також його прогнозування.

За його завідування спортивна робота в університеті набула додаткового поштовху і, завдяки цьому збірна команда ОНЕУ у 2014-2015 навчальному році виборола загальне ІІ місце в ХХІІІ обласних студентських іграх серед ВНЗ Одеської області.

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ФІЗИЧОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ ОНЕУ

Одним із найважливіших елементів роботи кафедри фізичного виховання та спорту є розвиток необхідних майбутнім економістам фізичних і морально-етичних якостей, формування гідних та яскравих особистостей, виховування у студентів цілеспрямованості, впевненості, волі, зміцнення здоров’я. Саме це бачить своїм покликанням високопрофесійний викладацький склад кафедри фізичного виховання та спорту, впевнений, що рівень фізичної підготовки та фізичний стан майбутнього покоління це показник здорового суспільства, а спорт – це дивовижний і прекрасний світ в якому панують грація і пластика, мужність і витривалість, спритність і сила, а також дуже міцний стимул для розвитку духовних цінностей молоді.

Протягом останніх років куратором спортивної та масової роботи на фінансово –економічному факультеті була О.Ю. Нетребська.

Олена Олексадрівна Нетребська народилась 12 квітня 1952 року в селі Сичавка Одеської області. Після закінчення у 1969 році Одеської середньої школи №26 вступила на факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту ім. К.Д.Ушинського. Спортивна спеціалізація – волейбол (І розряд). По закінченні інституту працювала вчителем фізкультури в Житомирській області. З 1975-1981 роки – старший інструктор відділу організаційно-масової роботи ДСТ «Спартак». З 1981-2007 року працювала викладачем, старшим викладачем кафедри фізичного виховання та спорту ОІНГ-ОДЕУ. За сумлінну працю, вмілу організацію спортивно –масової роботи в університеті, активну участь в громадському житті О.О. Нетребська неодноразово заохочувалась керівництвом університету.

В 2000-х роках на кафедрі працювало 13 викладачів, серед яких 2 –заслужені тренери України, 5 майстрів спорту України. Зростав науковий потенціал кафедри. Продовжився пошук нових форм співробітництва з іншими кафедрами ВНЗ м. Одеси та України. Була розроблена низка нових робочих програм з видів спорту, карти індивідуальної та самостійної роботи студентів. Щороку стала проводитися спартакіада серед викладачів та співробітників університету.

В складі кафедри працювали та очолювали збірні команди університету провідні викладачі-спортсмени: Якушенков В.П. (спортивна гімнастика), Почесний МС Присадський Є.М. (волейбол), МС Абакумова С.Г. (легка атлетика), Скоков М.Г.(футбол), МС Трач Л. (гандбол), МС Цимбалюк О. (гандбол), Заслужений тренер України Кір’якулова Н.І. (художня гімнастика), МС Герус Л.В.(гандбол), МС Овчинніков О.В. (волейбол), МС Коломієць С. (плавання), МС Польовий С. (атлетична гімнастика), КМС Прокопенко О.Е.(волейбол).

Якушенков Володимир Петрович народився 19 листопада 1923 року в Смоленській області, Краснинского району в селі Алушково в сім'ї селян.

Рано втратив батька (батько помер). Мати, пенсіонерка, проживає разом з братом. Брат працює начальником відділу межреспублінской бази. Сестра працює на залізниці.

У 1938 році вступив до комсомолу. Вибув з комсомолу 1950 року народження за віком.

Після закінчення восьми класів вступив до Ленінградського технікум точної механіки і оптики. Вітчизняна війна перервала навчання. Поступив на 381 авіаційний завод міста Ленінграда, з якого евакуювався в липні 1941 року в Нижній Тагіл. У вересні 1941 року добровольцем пішов до лав Радянської армії. З листопада 1941 року по серпень 1944 року перебував в частинах і битвах Волховського фронту. Був тричі поранений.

Демобілізувався в серпні 1944 року після важкого поранення. З серпня 1944 року по серпень 1945 року працював в окружній середній школі станції Біля річки Закавказкой залізниці. З серпня 1945 року по вересень 1967 року працював в системі профтехосвіти міста Одеси інструктором фізичного виховання, тренером зі спортивної гімнастики.

В даний час працює старшим викладачем Одеського університету народного господарства міста Одеси.

Прісадскій Євген Миколайович народився 9 березня 1942 року в місті Леніногорськ Каз. РСР. У 1946 р сім'я Євгена Миколайовича переїхала в м Севастополь за місцем роботи його батька.

У 1948 р переїхали до Одеси, куди направили його батька на роботу, де і живуть в даний час.

У 1949 р Євген Миколайович вступив до середньої школи №43, яку закінчив в 1960 р У 1956 р вступив в члени ВЛКСМ.

У 1960 році вступив в одеський політехнічний інститут. У 1963 р змушений був перервати навчання в інституті в зв'язку зі сформованими сімейними обставинами.

З 1963 р по 1971 р працював тренером-викладачем з волейболу в облраді ДСТ «Буревісник». Закінчив інститут в 1972 році.

2 серпня 1972 року вступив на роботу на одеський метизний завод ім. А. Іванова, де пропрацював на посаді інженера-технолога, поєднував роботу тренера з волейболу до 1 грудня 1974 р

2 грудня 1974 року вступив на роботу в одеське ГПТУ-20 на посаду керівника фізичного виховання. В даний час пенсіонер.

Овчинников Олександр Васильович народився 20 лютого 1843 році в місті Свердловську.

Мати, Овчинникова Зінаїда Гаврилівна, працювала на завгоспа.

Батько, Овчинников Василь Дмитрович, працював на залізниці.

У 1946 році сім'я повернулася в м Одесу, де Овчинников Олександр Васильович вступив до СШ №105, а в 1959 р закінчив СШ №43. В цьому ж році був прийнятий в члени ВСКСМ.

З 1959 року почав працювати і вчитися.

У 1974 році закінчив Кишинівський політехнічний інститут. Продовжував займатися з дитячих років спортом, виступав в командах по волейболу. Любов до спорту привела в стіни одеського педагогічного інституту, який закінчив у 1880 році.

З 1975 р на фізкультурно-спортивної роботи. Громадський діяч, є членом президії обласної федерації волейболу та членом президії республіканської колегії суддів з волейболу, суддя всесоюзної категорії.

Прокопенко Олена Євгенівна народилася 11 жовтня 1950р. в м.Москві. Батьки: Бухаров Євген Васильович - військовослужбовець, Бухарова Лариса Григорівна - науковий співробітник Одеського художнього музею.

За час навчання змінила кілька шкіл у зв'язку з переїздами за місцем служби батька. У 1967 р закінчила СШ №28 м.Одеси. Грала в волейбол, закінчила ДЮСШ №2 з I р - поруч з волейболу і поступила в 1967р. в Одеський педагогічний інститут на факультет фізичного виховання. У 1971р. з відзнакою закінчила інститут. Під час навчання займалася спортом і комсомольською роботою.

З 1971р. працює за фахом. Спочатку по напрямку в сільській школі вчителем фізкультури. За цю роботу має подяки. З 1973р. працює в Одесі дитячим тренером з волейболу. Має вихованок в команді майстрів «Ур« Январка », а перш за« Медін ».

Олена Олексадрівна Нетребська народилась 12 квітня 1952 року в селі Сичавка Одеської області. Після закінчення у 1969 році Одеської середньої школи № 26 вступила на факультет фізичного виховання Одеського державного педагогічного інституту ім. К.Д.Ушинського. Спортивна спеціалізація – волейбол(І розряд ). По закінченні інституту працювала вчителем фізкультури в Житомирській області. З 1975 -1981 роки –старший інструктор відділу організаційно-масової роботи ДСТ «Спартак». З 1981-2007 року працювала викладачем, старшим викладачем кафедри фізичного виховання та спорту ОІНГ-ОДЕУ . За сумлінну працю, вмілу організацію спортивно –масової роботи в університеті, активна участь в громадському житті О.О. Нетребська неодноразово заохочувалась керівництвом університету.

Матрунецька Тетяна Данилівна, народилася в 1952 р 11 листопада в м Вольські Саратовської обл. в сім'ї військовослужбовця.

У 1960 році вступила до 1 класу в Одеську школу №106. У 1963 р перейшла в 27 Одеську школу, яку і закінчила в 1970 р

У 1970 році вступила до Одеського педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського на факультет фізичного виховання.

У 1974 р закінчила інститут і з 29.08.74 р по 04.09.76 р працювала вчителем фізкультури школи. 04.09.76 р звільнилася за власним бажанням.

З 13.01.77 р працювала методистом виробничої гімнастики на Одеському виробничому бавовняному об'єднанні. 27.08.84 р звільнилася за власним бажанням.

Починаючи з 2000-х років на кафедрі, працювали 2 – Заслужені тренери України, 3 – майстри спорту України. В складі кафедри: Заслужений тренер України Кивайло А.П. (стрільба з луку), Заслужений тренер України Кір’якулова Ніна Іванівна, майстер спорту Мельников А.В.(легка атлетика), майстер спорту Соколов А.В. (гандбол), майстер спорту Долинська Т.В. (плавання), старші викладачі – Федоров В.А., Браславська Н.В., Козлов С.В. Голтуренко О.В.

Кивайло Алла Павлівна народилась 24 січня 1957 року в сім'ї військовослужбовця. У 1974 році закінчила середню школу №46 в м. Одеса.

У 1975 році вступила до Одеського технологічного інституту харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова, і в 1982 році закінчила повний курс Одеського Державного педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського за спеціальністю фізичне виховання; присвоєно кваліфікацію вчителя фізичної культури.

У 1978 році виконала норматив майстра спорту міжнародного класу. До 1986 року була діючим спортсменом у СКА.

З 1986 року, до наступного часу, працюю тренером-викладачем у спортивній дитячо-юнацькій школі.

У 1999 році - присвоєно звання «Заслужений тренер України».

З 27 серпня 2002 року до 31.08.2012 р. – працювала викладачем в Одеському Державному економічному університеті.

Особливе місце в сучасному житті кредитно-економічного факультету посідає спортивно-оздоровча програма, реалізацією якої опікується заступник декана із спортивно-масової роботи С. Г. Абакумова.

Світлана Григорівна АБАКУМОВА працювала на кафедрі фізичного виховання і спорту Одеського державного економічного університету з 1969 до 2005 року. Майстер спорту з легкої атлетики, чемпіон СРСР та УРСР, переможець спортивних змагань, присвячених Всесвітньому фестивалю молоді і студентів (Москва, 1957). За час роботі на кафедрі С. Г. Абакумова особисто підготувала до участі спортивних змаганнях сотні спортсменів, які виборюючи перші та призові місця, примножували спортивну славу ОДЕУ на різних змаганнях. За високі результати у тренерській праці керівництво університету неодноразово оголошувало їй подяку. З 1984 до 2005 року С. Г. Абакумова працює на кредитно-економічному факультеті. На високому методичному рівні проводить велику індивідуальну роботу з виявлення обдарованих студентів-спортсменів, залучає їх до тренувань, готує до змагань. Завдяки її зусиллям факультет приймає участь у змаганнях з усіх спортивних дисциплін, що входять до програми спартакіади.

Козлов С.В. народився 23 лютого 1958 року в м. Баку, в сім'ї службовців, росіянин.

В 1965 році в м. Кіровабад ( Азербайджан) пішов до середньої школи і в 1975 році в м. Миколаїв закінчив її. В 1975 році вступив у Військовий інститут фізичної культури в м. Ленінград і в 1979 році закінчив його.

З 1979 року по 1982 рік проходив службу у В/Ч 03159 на посаду начальника фізичної підготовки та спорту. З 1982 року по 1987 рік проходив службу у В/Ч 01644 на посаду начальника фізичної підготовки та спорту. З 1987 по 1993 рік проходив службу в Одеському вищому Військовому об'єднаному командно-інженерному училищі ППО на посаді викладача кафедри фізичної підготовки та спорту. З 1993 по 2002 рік проходив службу в Одеському інституті Сухопутних Військ на посаді старшого викладача кафедри фізичної підготовки та спорту. У 2002 році звільнився з ПАВ Збройних Сил України за вислугою років. З 19.09.2003р. по 31.08.2012 р.- працював викладачем кафедри фізичного виховання та спорту в Одеському Державному економічному університеті. В даний працює в Одеській академії Сухопутних Військ.

Дець Оксана Василівна

Народилась в місті Одеса у 1971 році, в сім'ї службовців. Навчалась в середньої школі №4. Працювала в Обласній СДЮШ з легкої атлетики, тренером. У 1989 році поступила в Одеський педагогічний інститут ім. К.Д. Ушинського. Після закінчення учбового закладу отримала спеціальність вчитель фізичної культури. З 23.10. 1993 року до 31.08.2011 року – працювала викладачем в Одеському Державному економічному університеті.

Методичні розробки за 1993-98 уч. роки: «Методичні організації занять з легкої атлетики в Вузі», «Фізіологічні зрушення в організмі людини в результаті занять фізичним вихованням», «Особливості занять в оздоровчому бігу».

Мельников Анатолій Васильович народився 21 липня 1960 р. в селі Мельниково Челябінської області.

У 1978 році закінчив середню школу №2 в місті Чебаркуль Челябінської області. У цьому - ж році вступив до Державного інституту фізкультури, який закінчив в 1983року за фахом викладач фізичної культури.

Восени 1983року був покликаний в Прикордонні війська. Після закінчення строкової служби в 1985 році залишився на надстрокову службу, на посаду: контролер окремого контрольно-пропускного пункту «Чорномор'я».

У 1992 році звільнився з Прикордонних військ і влаштувався на посаду інструктора по спорту в ПКФ «Місія».

В 2002году перейшов на посаду тренера по ОФП футбольного клубу, в якому працює по теперішній час.

Майстер спорту з 1979 року. Срібний призер Чемпіонату Європи 1981 року. Срібний призер чемпіонату РСР 1982года.

Герус (Степаненко) Людмила Василівна народилася 10 січня 1939года в місті Одеса в родині робітників.

Після закінчення середньої школи №82, влаштувалася на роботу на Одеський завод сталевих і конопляних канатів. У 1958 року надійшла на роботу в 8-е Вагонне депо станції Одеса Головна. Була переведена методистом виробничої гімнастики на 5 головний матеріальний склад. За час роботи на залізниці входила в збірну команду майстрів товариства «Локомотив».

У 1959 році виконала норматив майстра спорту СРСР.

У 1964 році вийшла заміж за Геруса Анатолія Семеновича. У 1967 році - розійшлася.

У 1967 році вступила до Одеського педагогічного інституту на стаціонар. У 1971 року закінчила інститут і отримала направлення в Біляївський район, село Кам'янка. Пропрацювала там 3 роки і в 1974 році вступила на роботу в Дитячо-юнацьку спортивну школу тренером-викладачем, де працює по теперішній час.

На теперішній час кафедра об’єднує 7 викладачів, які є професіоналами своїй справі.

Полуніна Тамара Вікторівна – закінчила Південноукраїнський педагогічний університет ім.. К.Д. Ушинського. КМС з гандболу, призер чемпіонату України з гандболу. Працює в ОНЕУ з 2013 року. Зам. декана зі спортивно – масової роботи обліково – економічного факультету на громадських засадах. . В Обласній студентській спартакіаді проводить підготовку та відповідає за участь збірної команди з художньої гімнастики. З 1 по 11 жовтня 2015року брала участь в складі жіночої збірної команди України у Європейських іграх ветеранів з гандболу.

Соколов Анатолій Володимирович – працює на кафедрі фізичного виховання та спорту в Одеському державному (національному) економічному університеті з 2001р. Член Ради федерації гандболу Одеської області. Майстер спорту СРСР з гандболу член збірної команди України ветеранів в категорії 50+ . Соколов А.В. В 2015 р. в складі чоловічої збірної команди ветеранів став двократним срібним призером Європейських Ігор майстрів з гандболу в м. Ніца. Перші срібні медалі були здобуті в 2014 році в м. Прага. Бронзовий призер Європейських Ігор майстрів з гандболу в 2010 році м. Барселона . Особисто отримав подяку від міністра молоді та спорту в м. Київі 26 листопада 2015 року.

Неодноразовий срібний та бронзовий призер чемпіонатів України 1979-1993років. Призер міжнародного турніру «Дружба» в складі збірної команди СРСР 1978 р. Член збірної команда України. Чемпіон Спартакіади народів СРСР 1983. Трьохкратний чемпіон та призер Першості збройних лав СРСР1983 -1989 років. Неодноразовий призер Чемпіонату Польші 1990-1993 роки. Бронзовий призер Чемпіонату Чехії 1993р. Срібний призер Чемпіонату Чехії 1994р.

Закінчив Запорізький педагогічний інститут у 1983 році за спеціальністю 2114 «Фізичне виховання» з присвоєнням кваліфікації «Вчитель фізичного виховання».

Зам декана зі спортивно – масової роботи фінансово – економічного факультету на громадських засадах, відповідає за організацію та проведення Спартакіади ОНЕУ. В Обласній студентській спартакіаді проводить підготовку та відповідає за участь збірних команд з шахів, гандболу серед жінок, футзалу серед чоловіків.

Загальна кількість років педагогічного стажу складає 30років.

З 1 по 11 жовтня у французькому місті Ница відбулися III- Європейські Ігри ветеранів з 27 видів спорту. Другий рік поспіль на змаганнях такого рівня чоловіча збірна команда ветеранів ГК "Одеса" в категорії 50+ стала срібним призером III- Європейських Ігор ветеранів, в складі якої виступив старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту ОНЕУ майстер спорту з гандболу Соколов А.В. Кожен з гравців команди ветеранів отримав особисто подяку від міністра молоді та спорту в м. Київі 26 листопада 2015 року.

Жіноча збірна команда ветеранів ODESSA REGION в категорії 33+ вперше прийняли участь в змаганнях такого рівня та посіли почесне 6 місце з 8 команд. В складі збірної команди виступила старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту Полуніна Т.В.

Браславська Наталія Володимирівна у 1985 році закінчила КГПІ ім. І. Крянге. Кандидат в мастри спорту з легкої атлетики. В ОНЕУ на кафедрі фізичного виховання та спорту працює з 2005 р. Приймала участь у естафеті Олімпійського вогню 1980 р. Відповідає за спортивно - масову роботу на кредитно – економічному факультету, за виступ збірної команди з легкої атлетики.

Чемпіонка ,,Кубку Чорного моря” серед ветеранів з легкої атлетики (800 м. Естафета 4 × 100 м.) м. Стамбул 2009 р., срібний призер ,,Кубку Чорного моря” серед ветеранів з легкої атлетики (800 м.) м.Одесса 2010 р.

Долинська Тетяна Володимирівна народилася у місті Одесі 06.02.1966 р.

З 1972 р. по 1973 р. займалася настільним тенісом у ДЮСШ. Маю 3 дорослий розряд з настільного тенісу.

З 1973 р. почала займатися плаванням. У 1983 році виконала норматив Майстра спорту СРСР з плавання. Приймала участь у змаганнях різного рівня. Чемпіонка першості «Динамо» 1975-1980 років. Чемпіонка першості ЗС СРСР 1980-1984 років. Призер чемпіонату СРСР 1983, 1984 р. Член збірної команди УРСР з плавання 1979-1983 р. У 1987 році закінчила ОДПІ ім. К.Д.Ушинського.

У 2006 році закінчила заочну аспірантуру на кафедрі спорту ОДПІ ім. К.Д.Ушинського. З 2007 року працює в ОНЕУ старшим викладачем кафедри фізичного виховання та спорту. Зам. декана ОЕФ з спортивно-масової роботи.

Федоров Валерій Андрійович

Старший викладач фізичного виховання та спорту ОНЄУ, 1951 року народження. Закінчив Одеський Державний Педагогічний інститут К.Д Ушинського у 1979 році за спеціальністю фізичне виховання.

На кафедрі працює за 2007 року, за час праці займався зі студентами видами єдиноборств, де студенти ОНЄУ приймали участь у змаганнях різного рівня, і ставали призерами, а також чемпіонами «Спартакіади» ВНЗ Одеської області та універсіади України.

За час праці на кафедрі фізичного виховання та спорту були написані наукові лекції на статті з проблем фізичного виховання та спорту, приймав участь у наукових конференціях студентів ОНЕУ.

Цапенко Людмила Миколаївна 1982 році закінчила одеський педагогічній інститут ім К.Д Ушинського за спеціальністю "Фізичне виховання". З 1982 по 1999 р. працювала тренером з гандболу у ДЮСШ-5. З 2002 р. працювала ст. викладачем Одеської Академії Холоду. Майстер спорту з гандоблу.Чемпіонка Україна 1980 р. у складі команди Одеського "Бурівестника" першой ліги. З 2013 року працює в Одеському національному економічному університеті на посаді викладача. Виконує обов’язки зам. декана ФЕУВ зі спортивно-масової роботи.

Великий вклад в скарбницю спортивних досягнень університету в різні роки навчання внесли студенти:

ВОЛЕЙБОЛ – МСМК Хоменко – Глоба Г.- срібний призер Олімпійських ігор, МС Червякова Л., МС Ахамінова І., МС Нірка С., МС Бородаєнко А., МС Цвіг Т.

ВИДИ ЄДИНОБОРСВ –МСМК Кацоєв О. – чемпіон Світу (вільна боротьба), МС Киссе М. (вільна боротьба), МС Радилов О. (вільна боротьба), МС Грицків М. (Дзю-До), МС Грозова К. (Дзю-До), МСМК Григорьєв Д. – чемпіон Європи (тай-бокс), МС Чебанова Л. ( карате (чорний пояс), МС Мазур Р. – чемпіон Світу (карате), МС Тавакалян Г. (карате), МСМК Ковальчук А. – Абсолютний чемпіон Світу (карате). А також майстри спорту України: Коцафан Ігор, Погорєлов Владислав, Дмоховська Христина – чемпіонка Європи,Грицьків Ярослав.

ЛЕГКА АТЛЕТИКА – МСМК Рощін П. – володар Кубку Європи, чемпіон Спартакіади народів СРСР з бігу на 400 м (45,72), закінчив інститут в 1979 році, працює в спортивному товаристві ,,Динамо”, ЗМС Ізбаш І. – 5-ти разова чемпіонка параолімпійських ігор з бігу на 400 метрів (55, 75), 400 з барۥєрами та естафетному бігу 4 по 400 м, закінчила університет в 1994 році, МС Корсак К. – багаторазова чемпіонка України з кидання диску (54,48 м) і штовхання ядра (12, 72 м), закінчила університет в 1998 році, працює менеджером-технологом в ,,Аплікація Євролайн – Флоренція”, МС Савицький Д. - срібний призер чемпіонату Європи зі штовхання ядра серед молоді (19,18 м), закінчив університет в 2012 році, МС Кіщенко Ю. – чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон України з бігу на 1500 м (3.40, 23 с) і на 3000 м з перешкодами (8.47,11с), закінчив університет в 2013 році., КМС Олу Фемі, КМС Гермаш Р., КМС Шмалій К., КМС Суроєдова А., КМС Терновой А., КМС Магомедов А., КМС Жеков И., КМС Волкова А., КМС Понамарьова О., КМС Нетепін О., КМС Терентьєв М. – чемпіон Європи серед студентів (2009), КМС Рогаускас С., КМС Дугінець Д.

АКРОБАТИКА – МСМК Ситнікова К. - Абсолютна чемпіонка Світу, чемпіонка України, МСМК Мельниченко А. – двократна чемпіонка Світу, МС Андреєва Т., МС Сотникова А. – призери першості України.

ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА – МСМК Бевзюк Т. – неодноразовий срібний призер Чемпіонату Світу та Європи, МС Ліпкіна Н., МС Нагорна Т., МС Усова Л., МС Тукан С., МС Ємченко М., МС Чупрікова Л., МС ГорбенкоВ., МС Голинська Н., МС Горюнова Н., МС Швець І., МС Войтко І., Линькова І., МС Хірцова А., МС Золотарьова М., МС Анестасіаді А., МС Крижанівська Н., МС Ховренко І., МС Болоховець К., МС Шевчук І., МС Кабишева О., МС Михальова К., МС Мунтян Н., МС Малая Л., МС Сєваті Л., МС Іваненко Т., МС Глухарева М., МС Кислова І., МС Дуплійчук А., МС Савчук С., МС Мельник І., МС Пальова А., МС Каташинська О., МС Бойко А., МС Алфьорова І., МС Чернуцька А., МС Башмакова А., МС Омелянчук О., МС Паляничко К., МС Федотова С., МС Савельєва В.(2016).

СТЕНДОВА СТРІЛЬБА – ЗМС Нікандров Ю.С. - двократний чемпіон світу зі стрільби на траншейному стенді, 6-кратний чемпіон Європи, 12-кратний чемпіон СРСР, 36-кратний чемпіон України. Учасник трьох Олимпіад — в Хельсинкиі, Мельбурні і Римі. Це він є засновником династії майстрів спорту міжнародного класу зі стендової стрільби.

ШАХИ – МСМК Фінгеров Д., МС Снапковська Т. БАСКЕТБОЛ – МС Другачонок А., чемпіон України

ВІТРИЛЬНИЙ СПОРТ – МС Гуменко К. – чемпіонка України, багаторазова призерка чемпіонатів Європи та етапів кубку Світу (2015-2016 рр.).

СПОРТИВНІ ТАНЦІ – МС Бурцайло М., МС Завадська И.

СКЕЛЕЛАЗІННЯ – МС Буд-гусаім Олександра – призер чемпіонатів Світу та Європи (2009), чемпіонка України. (Додаток В)

В ОДЕУ були створені та набули розвитку різноманітні фізкультурно – оздоровчі та спортивно-навчальні відділення, групи спортивного вдосконалення з 24 виду спорту: акробатика, аеробіка, бадмінтон, бокс, боротьба вільна, боротьба дзюдо, греко – римська боротьба, самбо, баскетбол, водне поло, волейбол, гандбол, гімнастика художня, карате, легка атлетика, настільний теніс, плавання, спортивні танці, шахи, шашки, футбол, черлідінг, атлетична гімнастика, до яких зараховуються студенти всіх курсів з урахуванням їхніх фізичних здібностей і вподобань.

Фізичне виховання і спорт в ОНЕУ розглядається як ефективний засіб виховання та формування особистості.

Головною метою кафедри є формування особистої фізичної культури і здібності її реалізувати в процесі життєдіяльності і суспільно-корисної праці .

Процес занять фізичним вихованням передбачає вирішення таких основних задач :

  • виховання потреби у фізичному вдосконаленні і здоровому способу життя;
  • формування системи теоретичних та практичних умінь з культури здоров’язбереження;
  • забезпечення необхідного рівня професійно-прикладної психофізичної підготовки;
  • повноцінне використання засобів фізичної культури для забезпечення високої працездатності, профілактики захворювань, збереження і зміцнення здоров’я за роки навчання в ОДЕУ, оволодіння вміннями з самоконтролю у процесі фізкультурно-спортивних занять;
  • включення с студентів в активну фізкультурно-спортивну діяльність, засвоєння цінностей фізичної культури та набування досвіду її використання в життєвій практиці.
  • Для вирішення завдань фізичного виховання використовуються такі форми занять:
  • учбові занятті з фізичного виховання і спортивної підготовки основного та підготовчого відділень (обов’язкові, факультативні, додаткові);
  • спеціальне медичне відділення з урахуванням характеру захворювання та функціональних можливостей організму;
  • фізичні вправи в режимі дня;
  • самостійні заняття фізичними вправами, спортом і туризмом;
  • масові оздоровчі, фізкультурні і спортивні заходи ( змагання, розваги, ігри, свята, фестивалі);
  • заняття в секціях підвищення спортивного удосконалення, які виконують вимоги спортивної класифікації, маючі бажання поглиблено займатися одним з видів спорту.

Лікарський контроль з фізичним вихованням студентів організується і проводиться згідно рішенням Міністерства охорони здоров’я України, лікарями лікувально-профілактичних закладів, здійснюючих лікарське спостереження за станом здоров’я студентів.

Для самоконтролю за фізичним станом впроваджено «Щоденник здоров’я», який дозволяє студенту самостійно здійснювати контроль за динамікой росту фізичних якостей та власного здоров’я з урахуванням рекомендацій викладача з фізичного виховання та застережень і рекомендацій лікаря. Такий контроль дає можливість цілеспрямовано корегувати та усвідомлено слідкувати за станом здоров’я, власно помічати небезпеку перевтоми, правильно організовувати власний спосіб життя, таким чином зберігаючи та зміцнюючи особисте здоров’я.

Щоденник самоконтролю орієнтований для студентів економічного профілю та спрямований на формування культури здоров’язбереження.

В свій час велика увага приділялась професійно-прикладній психофізичній підготовці майбутніх економістів. В цьому напрямку на кафедрі ведеться науково-дослідна робота, згідно міжнародного договору про академічне співробітництво між ОДЕУ та Національним університетом фізичного виховання та спорту Молдови.

Викладачі кафедри беруть участь в наукових конференціях, виданні методичних рекомендацій, публікацій. Продовжується пошук нових форм співробітництва. Розроблені програми, картки індивідуальної та самостійної роботи студентів в світі Болонської концепції (дивись ДОДАТОКИ Е, F).

В учбовий процес впроваджені оздоровчі форми занять – аеробіка, шейпінг, фітнес, ушу, степ-аеробіка, йога, бодіфлекс, атлетична гімнастика, каланетика, суглобна гімнастика.

За планом кафедри проводиться Спартакіада ОНЕУ з 11 видів спорту, кубку з Руктора ОНЕУ з фут залу (2015 - ОЕФ, 2016 – ФЕУВ), Спартакіада серед викладачів та співробітників, Спартакіада серед гуртожитків. На протязі 18 років (до 2011 р.) проводився традиційний Міжнародний студентський турнір з художньої гімнастики з участю Росії, Румунії, Молдови, Бєларусі, Болгарії та Придністров’я, міст України та ВНЗ м. Одеси, учасники якого мають кваліфікацію майстра спорту. В змаганнях приймають участь також абітурієнти. Проведення змагань такого рангу за підтримки адміністрації університету в стінах нашого закладу підтверджує високий рівень майстерності гімнасток університету.

Студенти-спортсмени університету беруть участь у змаганнях за програмою літніх Універсіад, які проводяться Міністерством Освіти і науки. Збірна команда університету з художньої гімнастики 24 року поспіль була Чемпіоном Обласної Спартакіади вищих навчальних закладів, 18-ти кратними чемпіонками Міжнародних студентських змагань, брала участь в усіх 5-ти Універсіадах, в яких завойовувала золоті, срібні та бронзові медалі, була чемпіоном Універсіади, 2 рази срібним призером і 2 рази бронзовим. В 2015 та 2016 роках збірна команда університету виборола 2 місце в Обласній Спартакіаді вищих навчальних закладів. Такий вклад Майстрів спорту з художньої гімнастики доімідж Одеського національного економічного університету.

Успішно виступають спортсмени університету на чемпіонатах та кубках України, Європи, Світу, національних і міжнародних змаганнях.

За період навчання в університеті виконали норматив майстра спорту більш ніж 50 студентів.

Кожен з них показуючи високий клас майстерності, завойовував звання Чемпіона та призера міста, Країни, Європи, Світу на міжнародних змаганнях, вносячи великий внесок в спортивні досягнення університету.

В 2003 року в університеті відновлена спартакіада «Здоров’я» серед професорсько–викладацького складу та співробітників. Збірна команда університету стала Чемпіоном спартакіади серед ВНЗ області в загальному заліку.

Щорічно за підсумками проведених заходів кафедра проводить нагородження чемпіонів та призерів Спартакіади кубками, грамотами, медалями та пам’ятними подарунками, активістів спортивного життя університету, 10 кращих спортсменів року, кращих фізоргів, викладачів приймаючих активну участь в розвитку програми здоров’я.

2014-2015 роках збірна команда ОНЕУ зайняла ІІ місце серед ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації в ІІ підгрупі.

За результатами останніх спартакіад (2009-2015) ОНЕУ серед студентів загальні місця розподілялися наступним чином:

СПАРТАКІАДА ОНЕУ СЕРЕД СТУДЕНТІВ 2009-2015 рр.

Фак-т

2009-2010

2010-2011

2012-2012

2012-2013

2013-2014

2014-2015

Ф ЕУ В

3

3

1

2

1

2

ФЕФ

2

2

3

3

3

5

КЕФ

4

1

2

1

1

1

ОЕФ

5

5

5

4

5

4

ФМЕ

1

4

4

5

4

3

Укладач: Копа В.М.


вул. Гоголя 18, 3-4 поверх
723-04-62
k.fv
  • Дисципліни кафедри
    • Учбові заняття (обов’язкові, факультативні, самостійні).
    • Спеціальна медична група, ЛФК.
    • Художня гімнастика.
    • Легка атлетика.
    • Волейбол.
    • Баскетбол.
    • Види єдиноборств (бокс, боротьба вільна, боротьба дзюдо, карате, греко – римська боротьба, самбо).
    • Плавання.
    • Футбол.
    • Гандбол.
    • Бадмінтон.
    • Настільний теніс.
    • Шахи.
    • Шашки.
    • Черлідінг.
    • Атлетична гімнастика.
    • Оздоровчі види (аеробіка, степ-аеробіка, фітнес, йога, ушу, колонетіка, боді-флекс, дихальна гімнастика).

ONEU LOGO