Кафедра економіки, права та управління бізнесом вітає збірну студентську команду ОНЕУ з перемогою у двох номінаціях на PINSK INVEST WEEKEND-8, що проходив в Республіці Білорусь, в Поліському державному університеті.
14 грудня 2017 року, на запрошення кафедри економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ, старший інспектор ювенальної превенції Приморського відділу поліції в м. Одесі ГУНП в Одеській області, майор поліції Шаптала Тетяна Петрівна провела лекцію для студентів 1 курсу ФЕУП ОНЕУ на тему: «Правове виховання неповнолітніх: профілактика та попередження адміністративних та кримінальних правопорушень». Захід відбувся за участі декана ФЕУП ОНЕУ Лялікова С. В., заст. декана Добрової Н. В., викладачів кафедри економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ (к. е. н., ст.. викл. Однолько В. О., викл. Райлян О.Г.).
В рамках заходу студенти були ознайомлені з Кримінальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення. Під час зустрічі неповнолітнім було розʼяснено відмінність між кримінальною та адміністративною відповідальністю, наслідки скоєння неповнолітніми кримінальних та адміністративних правопорушень, а також зміст адміністративної та кримінальної відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей.
Цим заняттям учасники та організатори намагалися донести до студентів, що неповнолітні особи, які стали на хибний шлях скоєння правопорушень, можуть втратити свій шанс на побудову щасливого майбутнього.
30 листопада 2017 року за участі заступника Голови Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Кравець Юрія Ігоревича відбувся круглий стіл на тему:«Новітні підходи до розгляду справ щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції: досвід Одеського обласного територіального відділення АМКУ» у рамках плану заходів із проведення Всеукраїнського тижня права. Організатор та координатор заходу – викладач кафедри економіки, права та управління бізнесом О. Г. Райлян.
У круглому столі прийняли учать студенти факультету економіки та управління підприємництвом, фінансово-економічного факультету, факультету міжнародної економіки, а також викладачі кафедри економіки, права та управління бізнесом і кафедри загальної економічної теорії та конкурентної політики.
На круглому столі розглядалися новітні підходи, що впроваджуються Одеським обласним територіальним відділенням АМКУ під час розгляду справ про порушення конкурентного законодавства. Голова Одеського обласного територіального відділення АМКУ, Кравець Юрій Ігоревич, розповів про новітні підходи, що застосовуються під час розгляду справ про діяння, які містять ознаки конкурентних правопорушень: зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, змови на торгах, недобросовісну конкуренцію, антиконкурентні дії органів місцевого самоврядування. Питання викликали інтерес учасників круглого столу та зумовили їх жваве обговорення.
Підводячи підсумки, координатор заходу Райлян О. Г. подякував заступнику Голови Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Юрію Ігоревичу і усім присутнім за активну участь у роботі круглого столу.
24 листопада 2017 року Одеська обласна сільськогосподарська дорадча служба «Центр розвитку села» разом з кафедрою економіки, права та управління бізнесом ОНЕУ провела тренінг для викладачів та студентів-магістрів (в рамках підписаного Меморандуму між Одеським національним економічним університетом та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП).
Тренінг був проведений з теми «Сучасні комп’ютерні технології в управлінні плодоовочевим бізнесом» експертом УПБРП Олександрою Гармаш. Було розглянуто інструменти аналізу ринків плодоовочівництва міжнародного торгового центру (ІТС), присутні студенти змогли онлайн самі випробувати можливі інструменти аналізу по декількох видів продукції, які Україна відправляє на експорт чи імпортує. Презентований інструмент дає можливість отримати конкретну інформацію з експортно-імпортних відносин України практично з всіх видів продукції (послуг), які виробляються в Україні чи імпортуються, а саме: обсяги в натуральних та вартісних одиницях вимірювання, компанії які задіяні в цих процесах, перелік вимог різних країн (стандарти, сертифікати та ін.).
Присутні відмітили, що цей інструмент може бути задіяний у навчальному процесі при вивчення декількох дисциплін, написанні письмових аналітичних робіт з кон’юнктурних досліджень ринку.
"ФАКТИ" від 27.11.201724 листопада 2017 року у рамках заходів Всеукраїнського Тижня Права співробітники кафедри економіки, права та управління бізнесом, - к.ю.н., доцент кафедри Тесля Лариса Вікторівна та викладач Райлян Олег Георгійович, провели командну інтелектуальну вікторину – квіз на тему «Правознавство» серед студентів 41 та 42 груп фінансово-економічного факультету, 30 групи факультету міжнародної економіки. Визначилось 7 команд по 6 студентів у кожній.
Завдяки захоплюючим питанням студенти продемонстрували свої знання та логіку з правознавства, зокрема, з фінансового та підприємницького права. Командна співпраця стимулювала співробітництво між учасниками однієї команди та суперництво між всіма командами, здатність орієнтуватися у нормах чинного законодавства, необхідність швидкого реагування на поставлені нестандартні запитання, випробування кмітливості, відповідальність кожного учасника.
За підсумками квізу переможцем стала команда № 1, всі студенти 41 групи ФЕФ: О. Мороз, І. Булдакова, С. Набойченко, В. Проворський, А. Оніщенко, К. Стоєва. Друге місце посіла команда № 6, також студенти 41 групи ФЕФ: К. Жерновська, Т. Гонтарєва, О. Ріжко, А. Щоголєва, К. Шамін, В. Кутила, А. Жадовець. Третє місце посіла команда № 5, студенти 42 групи ФЕФ: А. Жовнір, А. Сандульська, С. Роздуцька, К. Нізельська, О. Орленко, Т. Донєва, О. Харитонов.
Команда-переможець отримала приємний приз – книгу «Розгляд окремих категорій цивільних справ у судах».
Дякуємо студентам за участь, цікавість до правознавства та бажаємо нових творчих успіхів у навчанні!!!
24 жовтня 2017 року адвокат, керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Авто-юст» Дмитро Любчик поділився практичним досвідом зі студентами-магістрантами факультету міжнародної економіки.
Адвокат розповів студентам про особливості правового врегулювання спорів, що виникають під час ДТП, розглянув питання автострахування та особливості укладення європротоколу. Дмитро Любчик порекомендував, які нормативно-правові акти слід використовувати у випадку дорожньо-транспортної пригоди та наголосив на необхідності у будь-якій ситуації дотримуватися правил дорожнього руху. Юрист відповів на питання, які виникли у студентів під час виступу. Організувала зустріч адвоката зі студентами к.ю.н., старший викладач кафедри економіки, права та управління бізнесом, адвокат Альона Сергіївна Ткачук.
26 вересня 2017 року к.ю.н., старший викладач кафедри Економіки, права та управління бізнесом Альона Сергіївна Ткачук провела Конкурс наукових студентських робіт з дисципліни «Інтелектуальна власність» серед студентів-магістрантів факультету міжнародної економіки спеціальності «Туризм».
Студентами представлено 17 конкурсних робіт, присвячених актуальним проблемам інтелектуальної власності. Майбутні магістри впевнено захищали свої роботи. Переможцем Конкурсу стала студентка 58-ї групи Гонцова Владислава, яка розповіла про найгучніші судові спори у сфері інтелектуальної власності.
Захід відвідали д.е.н., зав. кафедри Економіки, права та управління бізнесом Наталія Валентинівна Сментина, к.е.н., доцент Марія Михайлівна Осипова, к.е.н., доцент Клєвцєвич Наталія Анатоліївна.
Дякуємо учасникам конкурсу та гостям за жвавий інтерес до проблематики інтелектуальної власності!
14-15 вересня 2017 р. відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток економіки та планування бізнесу в сучасних умовах: проблеми та шляхи вирішення».
Партнери міжнародної конференції: Господарська академія «Дімітр Ценов» (м. Свіштов, Болгарія), Вища школа економіки (м. Прага, Чехія), Краковський економічний університет (Польща).
Мета конференції: дослідження актуальних проблем розвитку економіки та планування бізнесу в сучасних умовах та формування пропозицій відносно шляхів їх вирішення.
В конференції було заслухано 101 доповідь, серед яких були присутні викладачі, докторанти, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, науково-дослідних установ, студенти ОНЕУ.