Анонси подій та оголошення
Студентська конференція в бібліотеці
Минають роки, десятиліття, але час не в змозі притупити гостру актуальність Шевченкового слова для кожного з наступних поколінь, адже вся його велика спадщина – поезія, проза, мистецтво – пронизана любов’ю до України та її народу. 9 березня кожного року вся країна шанує свого народного поета. У Шевченкові ми і зараз бачимо нашого сучасника, бо його слово звеличує красу боротьби й перемоги, виховує найкращі людські почуття.
Не залишилась осторонь цієї події і бібліотека Одеського національного економічного університету, яка спільно з кафедрою мовної та психолого-педагогічної підготовки провела у стінах читальної зали бібліотеки студентську конференцію «Беру «Кобзар» у руки знову, немов святий щоденний хліб».
Виступи учасників конференції були присвячені актуальним питанням формування особистості Т.Г.Шевченка під впливом видатних людей того часу, багатовимірністі мови великого Кобзаря, зв'язку його поезії з сучасністю, особливостям його поетичної та художньої творчості.
Бібліотечні фахівці підготували мультимедійну презентацію та ілюстративно-документальну виставку, де були представлені наявні у фонді бібліотеки видання, присвячені життю і творчості поета. Присутні з цікавістю дізналися, що першою книгою в бібліотеці, записаною в інвентарній книзі під номером 1, було саме зібрання творів Т.Г.Шевченка. Зараз це найцінніше видання зберігається у фонді рідкісної та цінної книги бібліотеки.
«Значення Шевченка в розвитку нової української літературної мови полягає в тому, що він зміг розбудити багато талановитих душ. Авторитет шевченкового слова ширився ще за часів життя поета. На його творах виховувалися такі відомі українські письменники, як Іван Франко, Леся Українка, Нечуй-Левицький, Панас Мирний. Геніальна простота його слова полягає саме в органічному сплаві фольклорних традицій, розмовної народної мови з книжковими джерелами», - зазначила у своєму виступі ст. викладач кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки, кандидат філологічних наук Висоцька Зоряна Іванівна.
Своєю творчістю – малярством, поезією, прозою, - тобто життям своїм, Т.Г.Шевченко роз’яснив, осмислив для нас народну поезію, народний побут. Його творча спадщина – це джерело, у якому увічнилась етнокультурна самобутність нації, її національний колорит. Тому не буде перебільшенням сказати, що через Т.Шевченка люди пізнають Україну, а сам він своєю творчістю перекинув місток з минулого в майбутнє.
Зав. відділом обслуговування К.Ю. Столярова