Анонси подій та оголошення
Мова – духовне багатство народу!
Василь Сухомлинський
З ТОГО ЧАСУ, ЯК МИ Є МОВОЮ…
Найбільше та найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.
Наша українська мова – золоте джерело душі, пам'ять поколінь, перші слова немовляти, які воно почуло від рідної неньки, у ній багатство нашої культури і сильний дух, велич наших перемог! У житті народу, нації немає такого дитинства без мови, бо з того часу, як народ усвідомлює свою окремішність, свою «інакшість», він уже є мовою. Він засвідчує своє буття, існування в мові. Спільна мова, об’єднуючи людей в етнічну спільноту, водночас є основою виникнення в кожного особливого відчуття належності до одного родовідного кореня, однієї культури.
Звичним для нашого університету є святкування кожного року Дня української писемності та мови. 10 листопада студенти та викладачі кафедри мовної та психолого-педагогічної підготовки організували захопливе та дуже цікаве свято. Але цього року традиційне свято збіглося із ще однією знаковою для університету датою – 40 років кафедрі мовної та психолого-педагогічної підготовки.
Славетну історію кафедра розпочала ще у 1975 році та продовжує свою плідну науково-педагогічну діяльність сьогодні, даруючи студентам безцінні знання, формуючи справжні особистості. Кафедра формує мовну компетенцію в іноземних слухачів підготовчого відділення, проводить активну науково-методичну діяльність, сприяє розвитку творчої активності українських студентів, які мають різноманітні таланти та виявляють бажання до написання наукових робіт.
На сучасному етапі колектив кафедри розробляє перспективні шляхи її розвитку та методичного переозброєння, створює нові навчальні програми викладання української мови професійного спрямування, української й російської мови як іноземної, психолого-педагогічних дисциплін, публікує наукові статті та навчальні посібники. Багато уваги приділяється просвітницькій роботі, роз’ясненню державної національно-культурної та мовної політики України, формуванню позитивного ставлення співробітників і студентів до вивчення державної мови.
Отже, бажаємо творчого натхнення та сил викладачам кафедри та висловлюємо щиру подяку за її плідну працю у збереженні нашої культурної ідентичності, традицій та рідної мови!
Студент 24 групи ФЕУВ
Маргарян Едуард