Анонси подій та оголошення
Добігає кінця проект «Рушай у віртуальну магістраль нескінченних можливостей твого майбутнього бізнесу!», що виконується Польською Фундацією Комунікації з українським партнером Агенцією Європейських Інновацій, та співфінансується у рамках програми «Допомога Польщі для розвитку 2014».
Фінальна конференція проекту відбулася в Залі Вченої ради НТУУ "КПІ" 19 листопада 2014 року. Заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха та радник Посольства Республіки Польща в Україні, керівник реферату з питань науково-освітньої співпраці Анна Кузьма урочисто відкрили конференцію. Вісім кращих команд проекту представили свої бізнес-ідеї на розсуд журі, яке складалось з провідних українських експертів у галузі підприємництва, освіти, інновації та бізнесу, серед яких були Нікітін Юрій Олександрович, доктор технічних наук, завідуючий відділом інновацій та трансферу технологій Інституту надтвердих матеріалів НАН України, Гнат Володимир Мирославович – керівник венчурного фонду KALININ Invention Fund, Кологривов Ярослав Ігорович - директор з питань інтелектуальної власності Наукового парку "Київська політехніка", керуючий партнер стартап школи "Sikorsky Challenge", Хименко Олег Андрійович, заступник директора департаменту - начальник відділу розвитку науково-технічної інфраструктури департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України.
Переможцями проекту стали: команда QA Lance (веб-сервіс для виробництва «ідеального» програмного забезпечення) – Артем Поляков, В'ячеслав Горносталь (Київ); Команда The Rain Children (комп’ютерна програма для розвитку дітей з аутизмом) – Владислав Москаленко, Аліна Труш і Дмитро Стадник (Харків); Команда MyRasp (веб-сервіс, який допомагає організації навчально-виховного процесу, вирішує проблеми комунікацій між студентами та викладачами поза університетом) – Іван Матяш, Євген Кисельов і Михайло Чурілов (Київ).
Переможці отримали грошові премії у розмірі 2000 доларів США та можливість навчатися в Start-Up School "Sikorsky Challenge" безкоштовно. Ізабела Барчик Ольшевська, засновник Польської Фундації комунікації та Іван Кульчицький, президент "Агенції Європейських інновацій» вручили нагороди переможцям.
Крім того, учасники конференції взяли участь у панельній дискусії «E-бізнес в Україні. Історії успіху, злети і падіння, юридичні перешкоди» про основні тенденції розвитку електронного бізнесу, потенціал для співпраці між науковими та бізнес структурами, а також обговорити актуальні питання, пов'язані з розвитком підприємницьких навичок серед українських студентів. Інна Малюкова, директор освітнього методичного комплексу «Інститут післядипломної освіти» та Ярослав Кологривов, директор з питань інтелектуальної власності Наукового парку "Київська політехніка" поділилися досвідом Наукового парку НТУУ КПІ та стартап школи "Sikorsky Challenge" у розвитку інновацій. Актуальні питання надання підтримки інноваційної діяльності в університетах були обговорені Іваном Кульчицьким, старшим експертом проекту «Рушай у віртуальну магістраль нескінченних можливостей твого майбутнього бізнесу!», та президентом «Агенції Європейських інновацій» та експертами у цій галузі - учасниками конференції. Організатори конференції висловили подяку всім фіналістам конкурсу та учасникам конференції та вважають, що проект сприяє створенню стартапів в області електронного бізнесу та інновацій, та співробітництву між університетами та бізнес спільнотами в галузі ІКТ в Україні.
Метою проекту «Рушай у віртуальну магістраль нескінченних можливостей твого майбутнього бізнесу!» є розвиток підприємництва та інновацій, розвиток малих і середніх підприємств в Україні. В проекті взяли участь 65 студентів денної форми навчання та випускників з усієї України, які мали інноваційну бізнес-ідею в області інновації в цифровій економіці, впровадження нових технологій у сфері ІКТ, електронного бізнесу, електронних послуг та електронної комерції. Учасники проекту взяли участь у двох раундах тренінгів з розвитку бізнес-ідеї, створення стартапу, роботи над бізнес-планом, залучення фінансової підтримки та започаткування власної компанії, проведеними досвідченими польськими та українськими експертами.
Після закінчення тренінгів учасники проекту мали змогу взяти участь у відео/онлайн консультаціях з тренерами щодо роботи над їхніми бізнес ідеями та бізнес-канвасами. Всі учасники, які брали участь у тренінгах та надіслали свої бізнес-канваси, були оцінені польськими експертами, представниками малого та середнього стандартного бізнесу, бізнес-ангелів та бізнес-інкубаторів. Польськими експертами було відібрано вісім найкращих бізнес ідей, до яких ввійшли: QA Lance - Поляков Артем (Київ), Usetest.net - Online Usability Testing - Безкоровайний Антон (Київ), Pocket Ukraine - Гульпа Юлія (Одеса), The Rain Children - Москаленко Владислав (Харків), Menudict web recource -Бегерський Міша, Владислав Зайка (Київ), MyRasp - Матяш Іван (Київ), The "Tasker" website - Чугунова Олександра (Красноармійськ), Znejka.com - Осамудіамхе Ендуранс (Тернопіль). Ці вісім щасливчиків мали змогу представити свої бізнес-ідеї на заключній конференції проекту.