Анонси подій та оголошення
Роль профспілкових організацій у здійсненні соціально-економічної політики у вишах.
18-20 жовтня 2017 року на базі профспілкового закладу «Пуща-Водиця» відбувся семінар голів профспілкових комітетів вищих закладів освіти в якому брала участь голова профкому університету Корольова Тетяна Сергіївна.
Тема навчально-практичного заходу, який був організований ЦК Профспілки працівників освіти і науки України,України,– «Роль і місце профспілкових організацій вищих закладів освіти у реалізації соціально-економічної політики у вищих закладах освіти та посиленні мотивації профспілкового членства».
До участі у семінарі були запрошені представники від Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики України, Спілки Ректорів вищих навчальних закладів України, Федерації профспілок України, експертів аналітичних центрів, фахівців апарату ЦК Профспілки.
Вищі навчальні заклади із усіх куточків України представляли 45 учасників – голови профкомів, їх заступники.
Під час роботи семінару обговорювалися питання стану профспілкового руху України на сучасному етапі, його перспектив, проблем та шляхів їх вирішення.
Спікерами семінару виступили Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, Голова Ради вищої освіти, голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих, заступник Голови Сергій Романюк.
Так, Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов акцентував увагу голів профкомів на питаннях реформування освітнього законодавства, фінансуванні галузі й новому бюджетному процесі, децентралізації та ролі профспілкових організацій у зв’язку з цим. Також очільник Профспілки підкреслив, що профспілки в Європі зараз переживають ренесанс і, для посилення ролі профспілки в суспільстві задля вирішення проблем освітян, потрібно брати кращі приклади і використовувати їх для своєї роботи.
Робота семінару включала обговорення аспектів імплементації Закону України «Про вищу освіту» на сучасному етапі, перспектив діяльності вишів та їх фінансового забезпечення.
У своєму виступі Корольова Т.С. наголосила на необхідності активізації дій та безпосередній участі профспілок у процесах реформування мережі та системи фінансування університетів, розподілу бюджетних коштів між ВНЗ, моніторингу оплати комунальних платежів МОНУ для кожного ВНЗ, що збереже значні кошти спецфондів університетів і дасть змогу витрачати їх на соціальну підтримку своїх співробітників.
Протягом трьох днів колеги ділилися своїм досвідом, визначали найбільш значні проблеми та шляхи їх подолання у справі захисту трудових та економічних прав викладачів та співробітників своїх закладів, а також перспектив профспілкового руху, викликів реформування вищої освіти, впровадження нового закону «Про освіту», про складність укладання та виконання деяких положень колективних договорів та особливостей пенсійного забезпечення освітян і науковців.
Проведення такого семінару-навчання, на якому відбувається відвертий обмін думками між профспілковими лідерами корисний як для кожного учасника, так і для керівників профспілки і є дієвим інструментом для розвитку профспілкових організацій
Голова профспілкової організації
Т.С.Корольова