Анонси подій та оголошення
Одеський національний економічний університет
Приймає на навчання іноземних студентів з вищих навчальних закладів
Донецької та Луганської областей
Приймає на навчання іноземних студентів з вищих навчальних закладів
Донецької та Луганської областей
Враховуючи складну соціально-політичну ситуацію, яка склалася у Донецькій та Луганській областях, велику кількість іноземних студентів, які навчались у зазначених областях, а також необхідність створення умов для продовження ними навчання Міністерством освіти і науки прийнято такі рішення.
Міністерство рекомендує іноземним студентам, які навчалися у зазначених областях, переводитись у навчальні заклади інших регіонів для продовження навчання.
Наразі напрацьовані такі процедури:
- Міністерство узагальнює інформацію щодо переліку навчальних закладів, які мають можливість прийняти іноземних студентів для продовження навчання. Така інформація (включаючи вартість навчання) буде розміщена на веб-сайті ДП «Український державний центр міжнародної освіти» та Міністерства, а також направлена посольствам країн, громадяни яких навчаються у Донецькій та Луганській областях.
- Міністерство, вищі навчальні заклади, ДП «Український державний центр міжнародної освіти» спільно з посольствами інформують студентів, які навчались у Донецькій та Луганській областях, про можливості продовження навчання в інших регіонах.
- Студент подає ДП «Український державний центр міжнародної освіти» або Міністерству відомості про навчальний заклад, у якому він навчався, напрям підготовки (спеціальність), курс, який закінчив, а також мову, якою він навчався.
Крім того, студент повідомляє про наявні у нього документи щодо навчання та міграційної реєстрації (із зазначенням терміну її дії). Студент також зазначає свої побажання щодо навчального закладу (із наданого МОН списку), у якому він хоче продовжувати навчання.
У разі, якщо обраний студентом навчальний заклад не має можливості прийняти його на навчання з об’єктивних підстав, Міністерство надає пропозиції щодо інших навчальних закладів, у яких він може продовжувати навчання, із зазначенням контактних даних запропонованих навчальних закладів для узгодження організаційних питань щодо прибуття студента на навчання.
У разі згоди на переведення іноземного студента навчальний заклад надсилає контактній особі або іноземному студенту лист-підтвердження щодо його прийняття.
У разі, якщо з об’єктивних причин студенти не встигають прибути на нове місце навчання до 01 вересня 2014 року, початок навчального семестру для такої категорії іноземних студентів може бути перенесений на строк, визначений навчальним закладом із врахуванням обставин. - Плата за навчання здійснюється за вартістю, визначеною навчальним закладом, у якому студент продовжуватиме навчання, на підставі контракту, який укладається між навчальним закладом та студентом.
- Студентам, у яких термін дії посвідки на тимчасове проживання в Україні спливає у серпні-вересні 2014 року, університет рекомендує в’їхати в Україну за 10 днів до закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання.
У разі, якщо студент не встигає в’їхати в Україну для продовження навчання до спливу терміну дії посвідки на тимчасове проживання, університет видає йому запрошення на навчання для оформлення візи в Україну в установленому МОН порядку видачі таких запрошень.
Актуальні питання – відповіді:
Які документи необхідно надати навчальному закладу, у якому студент продовжуватиме навчання?
- Письмову заяву щодо прийняття на навчання; копію паспорта; залікову книжку (академічну довідку – за наявності).
- Якщо у студента немає залікової книжки, він зазначає у заяві інформацію про курс, який закінчив, напрям підготовки (спеціальність). У такому випадку навчальний заклад після прибуття студента проводить його тестування з необхідних програмних дисциплін для визначення рівня знань, якими володіє студент.
Якщо студент виїхав на дострокові канікули і не здав підсумкові іспити за весняний семестр?
- Підсумкові іспити за весняний семестр студент може здати у навчальному закладі, у якому він продовжуватиме навчання.
Якщо при тестуванні знань встановлено академічну різницю, чи може студент бути зарахований на навчання?
- Студент зараховується на навчання; ліквідація академічної різниці здійснюється за рішенням навчального закладу протягом першого семестру.
Чи необхідно студенту повертатися на попереднє місце навчання (у Донецьку або Луганську область) для отримання академічних документів, оформлення міграційної реєстрації?
- Ні, враховуючи нестабільність ситуації у цих регіонах, студенту не треба їхати на попереднє місце навчання. Передача всіх необхідних академічних документів буде організована після стабілізації ситуації. Міграційна реєстрація за новим місцем навчання буде здійснена органами ДМС без зняття з реєстрації за попереднім місцем навчання.
Чи може студент поїхати в університет, у якому він навчався, для того, щоб забрати залишені там особисті речі?
- Наполегливо рекомендуємо утриматись від поїздки у регіон Донецької та Луганської областей до стабілізації ситуації. Після стабілізації ситуації передача особистих речей буде організована навчальними закладами, у яких навчались студенти.
Якщо студент випускного курсу виїхав на дострокові канікули і не встиг отримати документи про освіту (диплом та додаток), як він може їх отримати?
- Рекомендуємо направити у посольство своєї країни в Україні інформацію про неотримання документів про освіту у навчальному закладі Донецької (Луганської) областей, зазначити свої персональні та паспортні відомості, а також напрям навчання (спеціальність). Після отримання такої інформації від посольств, Міністерство повідомить про можливий алгоритм отримання документів про освіту для таких випускників особисто або через відповідне посольство.
Яка процедура зарахування на навчання для іноземців, які закінчили підготовчий факультет у навчальних закладах Донецької (Луганської) областей і бажають вступити на навчання за обраним напрямом (спеціальністю) у навчальні заклади інших регіонів?
- Такі іноземці подають разом із заявою про прийняття на навчання і копією паспортного документа свідоцтво про закінчення підготовчого факультету (за наявності). Для таких іноземців навчальний заклад до прийому на навчання проводить тестування з визначення рівня володіння мовою навчання і у залежності від результатів такого тестування приймає рішення щодо зарахування іноземця або на основне навчання, або, при недостатньому рівні володіння мовою, - на повторне проходження програми підготовчого факультету.