Відділ міжнародних зв'язків


14 вересня 2010 р. Ректор університету М.І.Звєряков у м.Болоньї підписав Велику Хартію Університетів у одному із найстаріших в Європі університетів, який було засновано ще у 1088 р.

Відомо, що ще 19 травня 2005 року у норвезькому місті Берген на Конференції міністрів країн Європи Україна приєдналася до Болонського процесу, зобов'язавшись внести відповідні зміни у національну систему освіти та приєднатися до роботи над визначенням пріоритетів у процесі створення єдиного європейського простору вищої освіти.

Процедура підписання Великої Хартії Університетів відбувалася в декілька етапів. Першою і обов’язковою умовою була участь у науковій конференції в Болонському університеті, де обговорювалися актуальні питання та проблеми міжнародної освіти. Кількість учасників цієї конференції становила близько 200 осіб, представників вченої спільноти з різних країн світу, у тому числі й з України.

До одеської делегації увійшли ректор університету М.І.Звєряков та проректор з навчально-педагогічної, виховної роботи та міжнародних зв’язків Г.І.Шубартовський. Конференція працювала за 5 напрямками, де відповідно діяло 5 секцій. Ректор університету М.І.Звєряков та проректор Г.І.Шубартовський брали участь у 2 секції «Розвиток інституціональної автономії та академічних свобод для інновацій у навчальних планах та дизайні програм навчання».

На другому етапі роботи конференції надавалася можливість виступити представникові з кожної секції з пропозиціями, які були прийняті в ході конференції. Наступного дня відбулося урочисте підписання Великої Хартії Університетів у стінах старовинної церкви, яка знаходиться на території Болонського університету. Для підписання всі ректори згідно протоколу повинні були одягнуті в спеціальні мантії. Свідченням підписання Великої Хартії Університетів стало вручення кожному з ректорів відповідного сертифікату. Такий сертифікат з рук президента Великої Хартії Університетів й отримав М.І.Звєряков.

За цим послідували вітання від ректорів відомих університетів не тільки Європи, а й інших країн світу, в тому числі Австралії Єгипту тощо. Це є ілюстрацією того, що Болонська система діє не тільки в самій Європі, а поступово просувається до інших визначних вищих навчальних закладів світу.

В останній день перебування одеської делегації в Італії відбулися переговори з посадовцями Болонського університету з приводу підписання двосторонньої угоди про співробітництво. Переговори пройшли успішно, Болонський університет дав згоду на підписання угоди.

Найближчим часом буде створено проект угоди стосовно програм подвійних дипломів рівня бакалавра та програми обміну студентами. Сподіваємося, що вже найближчим часом угода про обмін почне діяти, і у нас знайдуться студенти з високим рівнем знань англійської та італійської мов, які зможуть поїхати до Італії. Всі ці зміни пов’язані з впровадженням положень й принципів Болонської системи як в Україні в цілому, так і в нашому університеті зокрема.

Тому підписання Болонської хартії говорить про те, що нас визнають в Європі, ми потрапляємо до реєстру тих університетів, які працюють у контексті Болонської системи та стають відкритими, мобільними для інших європейських університетів.


вул.Преображенська, 8, каб. 125
+38 (0482) 32-79-16, 35-81-60
+38 (048) 723-11-81 (fax)
george
ird
ONEU LOGO